برخورد با شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و هرمی

برخورد با شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و هرمی

Image

رئیس پلیس آگاهی فراجا از اجرای طرح شناسایی و پلمب شرکت های بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و هرمی خبر داد.

سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی فراجا در این باره گفت: در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت های بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و دسیسه های هرمی، مرحله ششم این طرح با استفاده از امکانات و ظرفیت پلیس های تخصصی به مدت ۶ روز از ۱۲ تا ۱۷ آذر ماه سال جاری در سراسر کشور  اجرا شد و طی آن ۷۳ نفر دستگیر و هفت شرکت بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و ۱۱ مکان دسیسه‌های هرمی پلمب شد.

 

وی افزود: بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به استان های تهران (۲۰ نفر)، گیلان (۱۷ نفر)، خراسان رضوی (۱۶ نفر)، اصفهان (۵ نفر)، کرمانشاه (۴ نفر) و البرز (۳ نفر) می باشد.

 

به گفته سردار قنبری، بسیاری از شرکت های هرمی با استفاده از شعارها و تبلیغات بازاریابی شبکه ای در حال جذب جوانان هستند اما هیچ کدام از آنها شرکت های بازریابی شبکه ای نبوده و حتی مجوزی در این خصوص فعالیت ندارند.

 

رئیس پلیس آگاهی فراجا ضمن توصیه به افراد به اینکه به هر شرکتی که از طریق فضای مجازی با عنوان بازاریابی هستند اعتماد نکنید، گفت: امید است شهروندان به ویژه جوانان تحصیل کرده و جویای کار تجارب تلخ افراد فریب خورده شرکت های هرمی را سرلوحه خود قرار دهند تا زمینه برای سودجویی افراد شیاد و کلاهبردار بسته شود.