سان‌مگ

  • سان‌تیم
  • سان‌مگ
  • شش نکته برای افزایش حداکثری تاثیر فعالیت‌های بازاریابی ایمیلی

شش نکته برای افزایش حداکثری تاثیر فعالیت‌های بازاریابی ایمیلی

Image

   بازاریابی ایمیلی می‌تواند در ارتباط صاحبان کسب و کار با مشتریان و مصرف‌ کنندگان بالقوه کمک حال آن‌ها باشد. اما تفاوتی اساسی وجود دارد بین صرف اضافه کردن افراد به فهرست مخاطبین و به سرانجام رساندن مناسب و زیرکانه مجموعه فعالیت‌هایی که بتواند ترافیک اینترنتی را به وب سایت‌تان سرازیر کرده و فروشتان را بالا ببرد.
در اینجا چند راهنمایی برایتان فهرست کرده‌ایم که می‌توانند به شما در افزایش حداکثری قدرت بازاریابی ایمیلی‌تان کمک کنند:

1. آزمون پخش (Split Test) فرم ثبت نام ایمیلی (آپت‌ این):
آزمون پخش می‌تواند ابزاری قدرتمند در زرادخانه بازاریابی آنلاین محسوب گردد. شما می‌توانید متغیرهای مختلفی را در وب سایتتان یا در کمپین‌های بازاریابی‌تان به بوته آزمایش بگذارید تا بفهمید کدام ترکیب بیشتر اشتراک ایمیل را ایجاد می‌کند.
برای مثال، اگر نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید که فرم آپت‌این را در کجای وب سایتتان بگیرید، یا برای دکمه «هم‌اکنون ثبت نام کنید» چه رنگی انتخاب کنید، با آزمون پخش می‌توان انتخاب‌های مختلف را با یکدیگر مورد مقایسه قرار داده و در نهایت مورد برنده را از نظر آماری تعیین کرد.
برای انجام آزمون پخش، با بخش کمک به مشتریان شرکت مدیریت کننده سرویس ایمیل تماس بگیرید. بهترین برنامه‌های مدیریت فهرست ارسال خبرنامه عبارتند از Aweber، MailChimp، iContact و ConstantContact  که همه آن‌ها، آزمون پخش را به طور پیش فرض ارائه می‌کنند.

2. آزمون پخش پیام‌ها:
پیامهای شما را نیز می‌توان برای آزمون پخش کاندیدا کرد. این پیام‌ها متن هایی هستند که آن‌ها را به صورت همزمان به افراد داخل فهرست ارسال می‌شوند.از آنجا که پیام‌های منتشره معمولاً دارای اطلاعاتی حیاتی هستند مثل خبر راه‌اندازی نوعی خدمات یا عرضه یک محصول و تبلیغات فروش آن، زمان انتشار در آن‌ها اهمیت دو چندان پیدا می‌کند تا تاثیر‌گذاری آن به حداکثر برسد. در پیام‌های منتشره شده آزمون پخش را هم برای موضوع پیام و هم برای متن انجام دهید.
حتی پیشرفت‌های کوچک در نرخ بازکردن صفحات و تعداد کلیکها می‌تواند تفاوت قابل‌توجهی در بازدهی سرمایه برای بازاریابی ایمیلی‌تان به بار بیاورد.

3. بررسی مشتریانتان:
یکی از بزرگترین مزایای داشتن آدرس ایمیل مشتریان ، انجام تحقیقات است. برای مثال، اگر می‌خواهید در مورد سرمایه‌گذاری بر روی برند X یا برند Y تصمیم‌گیری کنید، لازم نیست به غریزه تان تکیه کنید. یک بررسی راه‌اندازی کرده و با استفاده از ایمیل مشتریان از آنها بخواهید نظریات و بازخورد‌های خود را ارائه کنند. همچنین می‌توانید اطلاعات آماری مربوط به آنها را از طریق این نظرسنجی جمع آوری کنید.

4. الان کمک کنید و بعداً بفروشید:
خیلی از مردم تنها به این دلیل سراغ بازاریابی ایمیلی می‌ر‌وند که فرصت جدیدی برای اشاعه کالا و خدمات خود ایجاد کرده باشند. اما این دید اغلب کوته‌بینانه است.
در عوض، از پیام‌های ایمیل‌تان برای ارائه اطلاعات مفید و تعمیق روابط با مشتری‌تان استفاده کنید. مشتری به این دلیل به شما مراجعه می‌کند چون شما را یک متخصص در صنعت مورد نظر به حساب می‌آورد، بنابراین، به احتمال زیاد باید شاهد افزایش در فروش متناسب با فعالیت انجام گرفته باشید.
.
5. بخش‌بندی کردن فهرست گیرندگان:
وقتی دارید پیامی برای انتشار از طریق خبرنامه ایمیلی آماده می‌کنید، به نظرتان کدامیک موثر‌تر خواهد بود: یک پیام هم‌اندازه و هم‌شکل که به تبلیغ همان محصول صرف نظر از سوابق خریدهای مشتری می‌پردازد؟ یا پیامی حاوی تبلیغ برای محصولی که مشتری به تازگی آن‌را خریداری کرده است؟
بهتر است پیام‌هایتان را جوری تهیه کنید که گویی به قامت هر کدام از مشتری‌ها دوخته شده است و در این حالت تبلیغ‌تان تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. نکته کلیدی در بخش‌بندی و دسته بندی فهرست نام‌ها نهفته است؛ گروهی از مشترکین که دارای یک ویژگی خاص مشترک باشند. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک قسمت را اختصاص بدهید به مشترکین که تا مبلغ معینی در سازمان شما خریداری کرده‌اند، یا بخشی را به مشتریانی اختصاص دهید که همه پیام‌های ارسالی شما را باز می‌کنند (می‌خوانند).
بخش‌بندی‌های اختصاصی که برای هر کسب و کار و صنعت دیگری متفاوت باشند کارایی بهتری خواهند داشت. اما در عین حال، با تغییر دادن در بخش بندی و تقسیم‌بندی‌های انجام گرفته بین افراد خواهید توانست در خبرنامه‌های ارسالی تنوع ایجاد کنید، پیام‌هایتان برای مشترکان جالب‌تر و مرتبط‌تر خواهد شد و در نتیجه، احتمالاً نتیجه بهتری از فروش کسب خواهید نمود.

6. به طور منظم فهرست‌تان را هرس کنید:
آن دسته از مشترکین موجود در فهرست ایمیل که دیگر پیام‌های‌تان را باز نمی‌کنند دارند وقت و پولتان را هدر می‌دهند. از آنجا که برنامه‌های ارسال خبرنامه به فهرست اسامی بر اساس تعداد ایمیل‌های ارسالی و تعداد نفرات موجود در فهرست‌ها صورتحساب صادر می‌کنند، اهمیت خیلی زیادی دارد که هر از چندگاه، مثلاً ماهی یکبار، فهرست ایمیل را بررسی و آن را «هرس» کنید و افرادی که به نظر دیگر ارتباطی با شما ندارند را حذف کنید.
شما می‌توانید از تابع جستجو در برنامه مدیریت ایمیل‌تان برای شناسایی مشترکینی استفاده کنید که در یک بازه زمانی معین، مثلاً در دو ماه گذشته، پیامتان را باز نکرده‌اند، و کسانی که پیش از آخرین هرس به فهرست‌تان اضافه شده‌اند. تمیز نگه داشتن فهرست ایمیل‌ها باعث می‌شود این سرویس بالاترین کارایی را برای‌تان داشته باشد.